Любов до вареників закладається в українців генетично. Не дивно, що у нас існує велика кількість видів тіста, начинок та способів приготування.
Навколо цієї страви створюють сімейні традиції, байки та свята.
Цікавим фактом є те, що якщо заготовки варять у воді, то це є вареники, але якщо готують на пару, — то пироги. Якщо будете на заході України, зверніть на це увагу при виборі у ресторані.
Я не зустрічала людину, яка б не любила з’їсти славну порцію вареників із сметаною. Якщо ви не віддаєте перевагу цій страві, то знайте – ви не не любите вареників, ви просто не знайшли свого правильного рецепту. Як було зі мною.
Якщо ви хочете багато начинки і вам треба її просто загорнути у тонкий прошарок тіста, то рекомендую тісто на кип’ятку (є на сайті), але якщо ви хочете відчути легку хмаринку тіста – то тут в нагоді дріжджові.
Рецепт тіста від Олександра Огородніка, який перевірений мною багато разів.
Якщо для начинки ви використовуєте соковиті ягоди чи фрукти, то раджу скористатися моїм рецептом згущувача і тоді сік не буде витікати з вареників.
Інгредієнти
Тісто:
- Молоко – 300 гр.
- Цукор – 2 ст.л.
- Дріжджі – 25 гр (свіжі) або 10 гр. сухі
- Олія – 1 ст.л.
- Борошно – 500 гр.
- Сіль – 0,5 ч.л.
Згущувач:
- Цукор – 3 ст.л.
- Кукурудзяний крохмаль – 1 ч.л.
Лохина.
Тісто. Молоко підігріти до температури 35 градусів Цельсія (не більше) та розчинити в них дріжджі. Додати олію, сіль, цукор та борошно. За допомогою комбайна з насадкою крюк вимісити тісто до однорідності. Готове тісто не липне до рук, пружне та однорідне.
Діжу накриваємо харчовою плівкою та ставимо на скисання на 1 годину. Тісто має підійти в два-три рази.
За необхідності (прохолодна температура, старі дріжджі) тривалість скисання може збільшитися.
Готуємо згущувач. В баночку кладемо цукор та кукурудзяний крохмаль. Закриваємо кришкою та легенько струшуємо. Якщо після використання буде залишок його можна використати і на наступний раз.
Готуємо заготовки. Готове тісто обминаємо. Робочу поверхню припудрюємо борошном. Викладаємо тісто і розкатуємо його завтовшки 0,3 мм. (якщо у вас більше, то вареники будуть товстішими). Беремо вирубку діаметром 7 см і видавлюємо з тіста круги.
Кладемо один кружок на ліву долоню. На нього викладаємо 0,25 згущувача. По центру заготовки кладемо ягоди лохини. Завертаємо, зліплюючи зверху края.
Готуємо вареники. Беремо каструлю об’ємом 5 л з широким верхом. Наповнюємо її 2,5 л холодної води. Зверху каструлі пов’язуємо марлю, яка складена у 2-3 шари. Закриваємо кришкою та ставимо каструлю на вогонь. Доводимо до закипання.
Коли вода закипіла, викладаємо зверху марлі заготовки із певною відстанню. Накриваємо кришкою (кришка має бути випукла, щоб не торкалась заготовок) і готуємо 5 хв на середньому вогні.