Торт Карпатка із полуницею

Карпартка, саме так називається цей польський торт, привернула мою увагу кілька років тому, але тільки зараз наважилась її приготувати.

Він готується із заварного тіста та заварного крему. І, за своєю суттю, є великим еклером. Я додала ягідний шар, зробивши його ще більш привабливішим.

Хрусткі коржі, доповнені масляним заварним кремом та полуницею з базиліком, утворюють десерт із виразною текстурою та ніжним смаком. Поєднання хрусткої основи й шовковистого крему створює гармонійний баланс, який тане в роті.

Інгредієнти

Тісто:

  • Вода – 100 гр.
  • Масло – 40 гр.
  • Борошно – 70 гр.
  • Сіль – дрібка

Крем:

  • Молоко – 300 гр.
  • Цукор – 70 гр.
  • Ванильний цукор – 1 ч.л.
  • Кукурудзяний крохмаль – 40 гр.
  • Яйця – 2 шт.
  • Масло – 100 гр.

Ягідний шар:

  • Полуниця – 200 гр.
  • Цукор – 80 гр.
  • Кукурудзяний крохмаль – 15 гр.
  • Вода – 40 гр.
  • Базилік – 4 листка
  • Цедра половини апельсина

Крем. Яйця кімнатної температури збиваємо з кукурудзяним крохмалем і цукром до однорідної маси.

Молоко вливаємо в каструлю та підігріваємо до температури 80–90 °C, не доводячи до активного кипіння. Постійно помішуючи яєчну суміш, тонкою цівкою вливаємо в неї гаряче молоко. Отриману суміш повертаємо у каструлю.

Інтенсивно перемішуємо та ставимо каструлю на середній вогонь. Постійно помішуючи вінчиком або силіконовою лопаткою, доводимо масу до кипіння. Після закипання варимо ще приблизно 5 хвилин, не припиняючи перемішування, поки крем не загусне.

Заварений крем перекладаємо у глибоку миску та додаємо масло. Перемішуємо до розчинення масла.

Миску закриваємо у контакт харчовою плівкою. Охолоджуємо до кімнатної температури та стабілізуємо у холодильній камері 4 години.

Ягідний шар. Полуницю чистимо від плодоніжки, миємо та розрізаємо на 4 частини. Кладемо у каструлю ягоди, цедру апельсина та цукор. Варимо до закипання.

Кукурудзяний крохмаль розчиняємо у воді і додаємо його до ягід. Перемішуємо. Варимо після закипання ще 3 хвилини, поки суміш не загусне.

Перекладаємо у глибоку тарілку. Накриваємо харчовою плівкою у контакт.  Охолоджуємо до кімнатної температури та стабілізуємо у холодильній камері 4 години

Тісто. У сотейник вливаємо воду, додаємо масло та дрібку солі. Ставимо сотейник на слабкий вогонь і доводимо вміст до кипіння, але не кип’ятимо. Важливо, щоб масло повністю розтопилося.

Знімаємо сотейник з плити й одночасно додаємо до водно-масляної маси борошно. Потім енергійно перемішуємо лопаткою. Спочатку тісто буде грудкуватим, але згодом стане еластичним. Ставимо назад на вогонь і, помішуючи, підсушуємо 1–2 хвилини, щоб зайва волога випарувалася. Тісто готове, коли воно легко відстає від стінок сотейника й утворює однорідну масу, а на стінках посуду залишається така собі жирна плівочка.

Перекладаємо тісто в чашу міксера і даємо йому відпочити 15 хвилин. Потім на середній швидкості міксера починаємо додавати по одному яйцю. Спочатку яйце буде погано вмішуватись, утворюючи грудки, але через 2 хвилини тісто стане однорідним. Наступне яйце додаємо лише після того, як попереднє повністю змішається з тістом.

Увага. Тісто має вийти як дуже густа сметана (30%) і сповзати з силіконової лопатки. Якщо суміш густа, то можна додати певну кількість яйця. Для цього у миску розбийте яйце і змішайте його. Додайте до тіста третю частину і збийте міксером.

Розігріваємо духову шафу до 200 градусів Цельсія.

На дно деко кладемо пергамент. Не раджу використовувати силіконовий коврик, оскільки дно може бути не таким сухим як треба.

Беремо кулінарне кільце діаметром 14 см. Тісто ділимо на дві рівні частини. Можна випікати у кулінарному кільці, тоді бортики будуть рівними або кулінарнем кільцем придати форму круга і зняти його. В останньому випадку для ідеальної форми коржі треба буде підрізати (як зробила я).

Випікаємо 35 хв. Можливо знадобиться трохи більше або менше часу. НЕ рекомендується відкривати дверцята духової шафи перші 25 хв. Хоча краще до кінця випікання її не відкривати, щоб тісто не впало. Слідкуйте, щоб тісто піднялось і стало яскраво золотистого кольору.

Збираємо торт. Заварний крем треба збити 1-2 хв за допомогою міксеру до однорідної форми.

Кулінарне кільце кладемо ацетатну плівку (хоча можна і без неї). На дно кладемо перший корж, зверху викладаємо збитий заварний крем, потім ягідний шар і закінчуємо другим коржем. Злегка придавлюємо.

Ставимо у холодильну камеру для стабілізації на кілька годин.