Люблю початок травня, бо достигає перший овоч з яким будемо готувати солодкі пиріжки – ревінь.
Саме так, з ботанічного погляду ревінь — це овоч. Однак у кулінарії його часто ідентифікують як фрукт, оскільки використовують у десертах, пирогах, вареннях через кислуватий смак.
Всі, хто знає цей овоч-фрукт відмічають, що з ним виходять найкращі пиріжки. І в цьому сезоні, я все таки їх зробила.
Погоджуюсь, пиріжки з ревнем – найкращі. Цукор, взаємодіючи з кислотою ревеню, утворює ні з чим не порівнянний сироп. Кислота відходить на другий план, а смак ревеню змінюється із різкого кислого на м’який. Я б навіть сказала, що відчувала нотки кориці.
Цього разу я кілька разів проекспериментувала із тістом. Хотіла зернисте, м’яке, запашне, та довготривалого зберігання. Чого і добилась співвідношенням жирів та дріжджів.
На жаль, з якихось причин в нашому регіоні ревеню не віддають значної уваги. Його мало хто вирощує, а на базарі чи в магазинах – не продають. Діаметральну ситуацію спостерігала в Івано-Франківську. Там цей ревінь продають великими пучками на базарі і жваво розбирають. Ба більше, ще і різних сортів.


Інгредієнти
Тісто:
- Борошно – 500 гр.
- Цукор – 100 гр.
- Сіль – 13 гр.
- Яйця – 2 шт.
- Молоко – 200 гр.
- Дріжджі живі – 30 гр.
- Масло – 60 гр.
Начинка:
- Ревінь – 4 стеблі
- Цукор – 4 ст.л.
- Кукурудзяний крохмаль – 2 ч.л.
Жовток для змащування
У діжу тістомісу просіюємо борошно, додаємо цукор та сіль. Перемішуємо ложкою (лопаткою чи вінчиком).
До молока кімнатної температури додаємо дріжджі та даємо кілька хвилин на розчинення. Потім перемішуємо ложкою, щоб дріжджі повністю розчинилися в молоці. Суміш додаємо до сухих компонентів.
Ставимо комбайн на 1-2 швидкість та починаємо замішувати тісто. Через 2 хвилини додаємо заздалегідь змішані яйця. Продовжуємо збивати до однорідності хвилин 10.
Масло кімнатної температури ріжемо на 6 частин та додаємо до тіста. Замішуємо ще 7 хвилин. Має вийти гладке однорідне тісто. Хоча може липнути злегка до рук.
Накриваємо ємність серветкою та даємо 3 години на бродіння. Якщо умови бродіння будуть несприятливі (холод, старі дріжджі), то час може бути збільшено.
Готове, виброджене тісто піднімається у 2,5-3 рази, має пористу структуру та приємний аромат.
Ревінь миємо та очищаємо від шкірки. Нарізаємо тоненькими кільцями.
Цукор змішуємо із кукурудзяним крохмалем.
Робочу поверхню припудрюємо борошном. Виброджене тісто викладаємо на неї, обминаємо та ділимо на 12 частин (або іншу кількість — залежно від бажаного розміру пиріжків і кількості начинки).
Кожну частину тіста розкатуємо качалкою або розтягуємо руками. Викладаємо столову ложку ревеню та 0,5 цукрової суміші.
Викладаємо пиріжки на деко та даємо підійти 20 хвилин. Поверхню кожного пиріжка змащуємо жовтком за допомогою кулінарного пензля.
Випікаємо у заздалегідь розігрітій духовій шафі до 180 градусів Цельсія 25 хв. Проте час буде залежати від розміру виробу.