Весна – особлива пора, коли пробуджується природа, повітря теплішає, а день стає все довшим. І, вже традиційно, ми проводжаємо зиму масляницею.
Масляниця – слов’янське свято, яке має дохристиянські корені та пов’язане з язичницькими обрядами на честь Сонця.
Головним символом є млинці, які асоціюються із сонцем, теплом та оновленням.
Я щороку готую із млинців щось не ординарне. І цього року я обрала шпинатний рулет із млинців, із фісташковою начинкою та кремом маскарпоне.


Інгредієнти
Млинці:
- Шпинат (заморожений) – 35 гр.
- Борошно – 70 гр.
- Цукор – 20 гр.
- Ванільний цукор – 0,5 ч. л.
- Яйця – 2 шт.
- Молоко – 150 гр.
- Олія – 15 гр.
Фісташкова паста:
- 150 г очищених фісташок (несолоних)
- 50 г цукрової пудри
- 1 ст. л. рослинної олії (нейтральної, наприклад, з виноградних кісточок)
- 1 ч. л. ванільного екстракту (за бажанням)
- 30 мл води
Крем:
- Маскарпоне – 100 гр.
- Вершки (33%) – 130 гр.
- Цукрова пудра – 2 ст.л.
Фісташкова паста. Заливаємо фісташки окропом на 1–2 хвилини. Воду зливаємо та знімаємо шкірку (якщо використовуєте неочищені горіхи).
Викладаємо фісташки на суху пательню та злегка підсушуємо на середньому вогні (або в духовій шафі при 100°C упродовж 10 хвилин).
Підсушені фісташки перекладаємо в блендер або кавомолку та подрібнюємо до стану крихти. Додаємо цукрову пудру й продовжуємо перемелювати. Потім додаємо олію та ванільний екстракт, продовжуючи збивати. Поступово додаваємо воду, поки маса не стане однорідною та пастоподібною.
Пасту можна перекласти в герметичну банку й зберігати в холодильній камері до 2 тижнів.
Млинці. Заморожений шпинат розморожуємо. Рідину віджимаємо. У результаті має залишитися приблизно 15–20 г шпинату.
Для млинців усі компоненти кладемо в глибоку ємність і збиваємо міксером протягом 2 хвилин, поки борошно повністю не розчиниться. Щоб шпинат рівномірно розподілився в тісті, можна збити його занурювальним блендером із ножовою насадкою.
Тісто залишаємо відпочити щонайменше на 30 хвилин при кімнатній температурі.
Для випікання млинців беремо пательню. Змащуємо її кількома краплями олії (близько трьох) та розігріваємо на середньому вогні.
Ополоником зачерпуємо частину тіста й виливаємо його в центр пательні. Тримаючи пательню за ручку, швидко нахиляємо її в різні боки, щоб тісто рівномірно розподілилося по поверхні. Смажимо з одного боку до рум’яності, а потім перевертаємо й смажимо з іншого.
Крем. В ємності збиваємо всі компоненти для крему у пишну стабільну масу.
Збираємо рулет. На стіл викладаємо три млинці з невеликим напуском (край другого млинця заходить на край першого). Наносимо горіхову начинку вздовж усього центру млинців, залишаючи відступи по краях. Поверх горіхової начинки викладаємо шар крему.
Вільні краї млинців завертаємо в центр на начинку та згортаємо рулет.