Якщо жаги до відкриття нових смаків немає. Поєднання груши та сиру дорблю викликають подив та не зрозуміння, але в той же час ви не згодні йти на компроміс із смаками, то класика – це ваш вибір. Думаю, чизкейк з домашньою стиглою вишнею не потребує додаткового опису смаку, бо це – база
Інгредієнти
Основа:
- Печиво (крихке) – 180 гр.
- Масло – 80 гр.
Сирна начинка:
- Яйце – 1 шт.
- Цукор – 60 гр.
- Ванільний цукор – 10 гр.
- Крем-сир – 250 гр.
- Вершки (33%) – 60 гр.
Вишневе компоте:
- Вишня – 150 гр.
- Цукор – 100 гр.
- Кукурудзяний крохмаль – 2 ст.л.
- Вода – 30 гр.
Основа. Для основи печиво (“до кави” Рошен) кладемо у комбайн із насадкою ножі. Перетираємо до крихти. Додаємо розтоплене масло і ще раз змішуємо, щоб утворилась волога крихта.
Беремо форму діаметром 14 см. Частину крихт викладаємо на дно, а іншою частиною формуємо боки.
Ставимо форму у заздалегідь розігріту духову шафу на 15 хвилин. Після дістаємо та охолоджуємо основу до кімнатної температури.
Начинка. У глибокій мисці змішуємо крем-сир, яйце, цукор та ванільний цукор. Перемішуємо вінчиком до однорідності і додаємо вершки. Ще раз перемішуємо, але не збиваємо.
Розігріваємо духову шафу до 120 градусів Цельсія.
1,5 л води кип’ятимо у чайнику. Після виливаємо воду у вогнетривку форму.
Форму із чизкейком ставимо на середню поличку у духовій шафі, а з водою — нижче. Випікаємо 50 хвилин.
Готовий пиріг охолоджуємо годину у прочиненій духовій шафі, а потім — у холодильній близько 6 годин.
Вишневе компоте. Вишню та цукор кладемо у сотейник. Ставимо на середній вогонь та доводимо до кипіння. Після закипання проварюємо ще 3 хвилини. І додаємо крохмаль, який попередньо розведений водою. Постійно помішуючи, проварюємо компоте ще 2-3 хвилини. Вишня із соком має загуснути.
Можливо, якщо вишня дуже соковита або ви додали води, то суміш може залишитися рідкою. В цьому випадку можна ще згустити крохмалем.
Вишневе компоте слід викласти зверху охолодженого чизкейку.