Лимонний чізкейк має 100 відсоткову кореляцію із лимоном. Тут немає легких відтінків чи після смаку лимону. Увесь чізкейк зроблений з лимонів, а точніше із лимонним курдом. Вже перший шматочок може відправити у лимонну кому і тільки повітряно-солодка хмаринка меренги повертає до життя, щоб знову поласувати шматочком чізкейку.
Інгредієнти
Лимонний курд:
- Цукор – 90 гр.
- Жовтки – 2 шт.
- Лимонний сік – 50 гр.
- Цедра двох лимонів
- Масло – 40 гр.
Основа:
- Печиво (крихке) – 185 гр.
- Масло – 80 гр.
Сирна начинка:
- Яйця – 3 шт.
- Цукор – 120 гр.
- Крем-сир – 500 гр.
- Вершки (33%) – 120 гр.
Меренга:
- Білок – 100 гр.
- Цукор А – 50 гр.
- Цукор Б – 150 гр.
- Вода – 40 гр.
Курд. У каструлю кладемо цукор та цедру. Злегка розтираємо вміст, щоб додатково вивільнити ефірні олії та створити більше смаку.
Додаємо жовтки і добре вінчиком змішуємо, але не збиваємо. Вливаємо сік лимону і ставимо каструлю на вогонь.
Постійно помішуючи, варимо до загусання. Маса готова, коли на лопатці з курдом залишається борозна, якщо по ній провести пальцем.
Знімаємо з вогню і додаємо в гарячий курд холодне масло, порізане шматочками. Перемішуємо до утворення однорідної маси.
Переливаємо в банку, накриваємо харчовою плівкою та відправляємо у холодильну шафу для стабілізації на 3 години.
Для основи печиво (“до кави” Рошен) кладемо у комбайн із насадкою ножі. Перетираємо до крихти. Додаємо розтоплене масло і ще раз змішуємо, щоб утворилась волога крихта.
Беремо форму діаметром 20 см. Частину крихт викладаємо на дно, а іншою частиною формуємо боки.
Ставимо форму у заздалегідь розігріту духову шафу на 20 хвилин. Після дістаємо та охолоджуємо основу до кімнатної температури.
Для сирної маси яйця збиваємо із цукор до легкої піни. Додаємо крем-сир кімнатної температури та перемішуємо до об’єднання компонентів. Додаємо вершки та лимонний курд і знову перемішуємо.
Рекомендую спочатку додати частину курду і скуштувати начинку. Якщо вона для вас достатньо кисла, то можна зупинитися, якщо ні – додати ще частинку.
Розігріваємо духову шафу до 120 градусів Цельсія. 1,5 л води кип’ятимо у чайнику. Після виливаємо воду у вогнетривку форму.
Сирну начинку виливаємо у форму із основою і ставимо у духову шафу. Нижче поверхом ставимо кип’яток. Випікаємо 80-90 хвилин.
Готовий пиріг охолоджуємо годину у прочиненій духовій шафі, а потім — у холодильній близько 6 годин.
Для меренги в каструлю кладемо цукор та вливаємо воду. Варимо сироп до 118 градусів Цельсія.
Як тільки сироп досяг 95 градусів починаємо збивати білок із цукром. Коли маса стала активно пінитися, не зупиняючись збивати, вливаємо тонкою цівкою сироп (який мав досягти 118 градусів Цельсія). Збиваємо до стабільної густої консистенції.
Меренгу викладаємо верхнім шаром та припалюємо грілкою.