З полуницею обов’язково треба зробити галету, але не з традиційним тістом, а сирним. Його перевагою є м’якість та зовсім ледь помітна хрумкість. Таке тісто я можу порівняти із найтеплішим кашеміровим шарфом. Коли у найморозніший ранок кутаєш у нього обличчя.
При випіканні у більшості ягід є один недолік. Вони виділяють багато соку, а тому тісто завжди буде “мокре”, а, може, взагалі не піднятися (якщо це кекс). Але я знаю маленький хитрик, з яким галета буде стовідсотково гарна.
Інгредієнти
Тісто
- Домашній сир (9%) – 150 гр.
- Цукор – 30 гр.
- Яйце – 1 шт.
- Борошно – 170 гр.
- Масло – 100 гр.
- Сіль – дрібка
Жовток одного яйця
Пелюстки мигдалю
Полунична начинка
- Полуниця – 500 гр.
- Цукор – 100 гр.
- Кукурудзяний крохмаль – 20 гр.
- Вода – 3 ст.л.
Охолоджене масло ріжемо на квадратики. У чаші комбайна з насадкою ножі кладемо всі компоненти для тіста. Вмикаємо на 3 швидкість і замішуємо тісто. На це знадобиться 2 хвилини.
Якщо немає комбайну, то тісто можна замісити вручну. У миску кладемо борошно. Охолоджене масло натираємо на терці до борошна, а потім додаємо всі інші компоненти.
Готове тісто буде схоже на м’який пластилін і не липне до рук. Єдине зауважу, що після комбайну тісто не скачується у кулю, як це буває із традиційним пісочним тістом.
Тісто обминаємо, кладемо у пакет і в холодильник на 3 години. Тісто підходить і для заморожування.
Щоб галета не потонула у ягідному соці, полуницю ми проваримо і загустимо крохмалем.
Полуницю миємо та відрізаємо плодоніжку. Розрізаємо навпіл або на 4 частини. Шматочки кладемо у каструлю та додаємо цукор. Після закипання варимо 5 хвилин і додаємо розведений крохаль з водою.
Постійно помішуючи варимо ще 3-5 хвилин. Начинка готова, коли вона згусне. Перекладаємо у ємність для охолодження.
На робочу поверхню кладемо пергамент. Його припудрюємо столовою ложкою борошна. Розкачуємо тісто на пергаменті діаметром 20-25 см.
На верх тіста викладаємо охолоджену начинку, залишаючи 3-4 см тіста не змащеними. Бортики завертаємо на начинку.
За допомогою кулінарного пензля змащуємо бортики жовтком і посипаєм пелюстками мигдалю.
Обережно перекладаємо пергамент на деко. Якщо розкачати тісто без пергаменту, а просто на робочій поверхні, то галету буде важко перенести на деко, щоб вона не розірвалась із начинкою.
Випікаємо 35 хвилин у заздалегідь розігрітій духовій шафі до 180 градусів Цельсія.